ČEZ a.s.

Fotogalerie

3
Únor 2016

První bezplatné linky s elektrobusy v Praze

Dva nové elektrobusy od českého výrobce SOR vyjely 3. 2. ráno na trasy pravidelných linek BB1 a BB2 spojující multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická na trase C v Praze 4. Jedná se o první elektrobusy nasazené do ostrého provozu v pražské hromadné dopravě, které mohou cestující využívat bezplatně. Elektrobusy slavnostně pokřtili a uvedli do provozu zástupci developerské a investiční společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti ARRIVA v rámci společného projektu směřujícímu ke snížení zatížení životního prostředí zejména ve městech. Cestující ocení kromě cestování zdarma i další benefity, mezi něž patří nízká hlučnost elektrobusu a zvýšení četnosti spojů.

15
Červenec 2015

Elektromobily Ústeckého kraje jezdí v dresu ČEZ

Ústí nad Labem, 15. července – Elektromobily zdomácní na ulicích a silnicích v kraji pod Krušnými horami. Hejtman Oldřich Bubeníček dnes převzal od člena představenstva ČEZ Pavla Cyrani dvojici vozů na elektrický pohon zapůjčenou Krajskému úřadu Ústeckého kraje od projektu Elektromobilita ČEZ. Obě strany již dříve podepsaly memorandum o spolupráci při rozvoji elektromobility v Ústeckém kraji.

26
Únor 2015

Volkswagen e-up v našich barvách

Elektromobilita ČEZ neslevuje z tempa a jako správný lídr oboru v České republice nezanedbává vedle výstavby sítě dobíjecích stanic ani zařazování novinkových modelů do svého vozového parku. Aktuálně najíždíme první kilometry v novém modelu VW e-up!, který se pyšní mimo jiné maximálním výkonem 60 kW, dojezdovou vzdáleností až 160 km a zrychlením 0-100 km/h za 12,4 vteřiny.

27
Leden 2015

Brněnská rychlodobíjecí stanice dobije Elektromobil za 20 minut!

Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, otevírá svou první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Brně. „Dobíječka“ zprovozněná ve spolupráci se společností AAA AUTO umožní uživatelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. ČEZ připravuje v brzké době na území jihomoravské metropole další dobíjecí stanice.

21
Leden 2015

Rychlé dobití elektromobilu nabízí už i Mladá Boleslav

Uživatelé elektromobilů mířící z Prahy do Krkonoš a Jizerských hor ale i opačným směrem – ti všichni získávají významný opěrný bod na svých cestách. Skupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, totiž dnes zprovoznila v Mladé Boleslavi rychlodobíjecí stanici. Zařízení umístěné v blízkosti Zákaznického centra ČEZ umožní majitelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut.

14
Listopad 2014

Volkswagen partnerem Elektromobility ČEZ

Skupina ČEZ a značka Volkswagen podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci. Cílem partnerství je především identifikace společných obchodních příležitostí a podpora dalšího rozvoje elektromobility v České republice. Skupina ČEZ je jedním z prvních zákazníků VW, kteří zařazují nový e-Golf do flotily služebních vozidel.

17
Červenec 2014

Nové rychlodobíjecí stanice v Hradci Králové a Vrchlabí

Od 17. července mohou všichni elektromobilisté pohodlně dobít energii svých vozů ve východních Čechách, a to ve Vrchlabí na Riegrově náměstí před budovou ČEZ a ve Vrchlabí u čerpací stanice Benzina ve Valteřické ulici.

4
Červenec 2014

Elektromobilita ČEZ nabíjí festivalové vozy v Karlových Varech

Skupina ČEZ instalovala dočasné rychlodobíjecí stanice pro podporu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Rychlé dobíjení elektromobilů na 49. ročníku MFF KV je k dispozici u hotelům Pupp a Thermal, standardní dobíjecí stanice je umístěna u BMW stage u lázní I.

19
Červen 2014

Nové rychlodobíjecí stanice

Skupina ČEZ dokončuje instalaci čtyř rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. V Praze a Kladně si tak řidiči mohou dobít svůj vůz za méně než 30 minut už tento týden, v Plzni a Hradci Králové v průběhu příštích týdnů. Hlavním přínosem nových stanic je, že pro rychlé stejnosměrné dobíjení jsou k dispozici oba standardy konektorů CHAdeMO i Combo 2. Navíc jsou stanice doplněny o zásuvku na rychlé dobíjení střídavým proudem Mennekes. Díky trojkombinaci dobíjecích standardů je zaručena univerzálnost využití nových stanic Skupiny ČEZ. Jde o hlavní rozdíl oproti dobíjecím stanicím podobného typu instalovaným v České republice a v zahraničí.