ČEZ a.s.

Novinky

30
Květen 2019

Unipetrol a ČEZ rozšiřují nabídku sítě Benzina o elektrickou energii. Nové „rychlodobíječky“ jsou na dálnici D5 u Kladrub a na silnici I/6 v Bochově.

Unipetrol pokračuje v rozšiřování počtu lokalit sítě čerpacích stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí řidičům také elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Dalšími čerpacími stanicemi, které jsou osazeny rychlodobíjecími stojany od ČEZ, jsou Kladruby na dálnici D5 směrem na Rozvadov a Bochov na mezinárodní silnici I/6 na Karlovy Vary. Na osmi lokalitách Benziny po celé České republice je nyní v provozu celkem deset rychlodobíjecích stanic ČEZ.

13
Květen 2019

Největší síť veřejného dobíjení v ČR hlásí 150 stanic. Do konce roku vyroste 50 dalších, vetšina rychlodobíjecích.

Metu 150 instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Jubilejní stanice je ode dneška řidičům elektromobilů k dispozici na Letiště Leoše Janáčka Ostrava (v Mošnově). Za posledních 10 měsíců se tak síť veřejných dobíjecích stanic rozrostla o třetinu. Zvyšující se poptávce po řešeních z oblasti elektromobility vychází Skupina ČEZ vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně 92, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.

11
Květen 2019

Nejzápadněji umístěné rychlodobíjecí stanice ČEZ pro elektromobily v České republice se nacházejí v Mariánských Lázních

Dvě nové veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily jsou oficiálně od 11. května k dispozici řidičům elektrických aut v Mariánských Lázních. Nejzápadněji umístěné stanice Skupiny ČEZ tohoto typu byly slavnostně „pokřtěny“ za účasti starosty města Martina Kaliny, manažera útvaru čisté technologie ČEZ Tomáše Chmelíka a dalších významných hostů. V Karlovarském kraji je v současnosti pro řidiče elektromobilů k dispozici kvarteto rychlodobíjecích stanic ČEZ.