ČEZ a.s.

Řidiči vozů Tesla: nepoužívejte vadné adaptéry!

V uplynulých dnech jsme na našich rychlodobíjecích stanicích zaznamenali už několikátý případ poškození konektorů CHAdeMO z důvodu používání vadné série redukcí pro vozy Tesla. Důrazně proto opakovaně žádáme řidiče elektromobilů značky Tesla, aby zkontrolovali své adaptéry a nevyhovující modely nepoužívali! (rozdíly viz obr. níže). Současně prosíme řidiče ostatních elektromobilů o včasné nahlášení nefunkčního CHAdeMO adaptérů, aby bylo možné identifikovat původce škody.

obr. - adaptérVážení zákazníci, majitelé a řidiči elektromobilů značky Tesla,

rádi bychom vás opakovaně požádali o kontrolu vašeho adaptéru pro dobíjení v síti našich rychlodobíjecích stanic. V uplynulých dnech jsme zaznamenali už několikátý případ poškození konektorů CHAdeMO, kdy je jednoznačně na vině dobíjení vozů Tesla používáním neautorizovaných adaptérů (viz. obr.).

Znovu žádáme řidiče vozů Tesla, aby v případě, že mají jakékoli pochybnosti ohledně technických parametrů používaného adaptéru, kontaktovali pro ověření dodavatele příslušenství ke svému vozu.

Nerespektování výše uvedených opatření způsobuje poškozování a částečnou nefunkčnost stanic, znamená nákladné servisní zásahy a je především bezohledné vůči dalším řidičům elektromobilů!

Používáním autorizovaného adaptéru se podílíte na bezproblémovém provozu sítě stanic a pomáháte nám minimalizovat náklady na jejich servis.

Děkujeme tímto ještě jednou za vaši ohleduplnost vůči ostatním zákazníkům!

Vaše Elektromobilita ČEZ