ČEZ a.s.

KFC v Děčíně nabídne zázemí pro elektromobily, ČEZ tu zprovoznil rychlodobíjecí stanici

Další lokalitou, kde mají řidiči elektromobilů možnost rychle dobít svůj vůz a pokračovat v cestě, je Děčín. Na parkovišti místní pobočky restaurace KFC byla instalována veřejná rychlodobíjecí stanice umožňující většině elektromobilů doplnit 80 % kapacity baterií za cca 20-30 minut.

Rychlodobíjecí stanice - KFC DěčínČEZ provozuje v České republice zhruba 50 těchto stanic schopných dobíjet všechny typy a značky elektromobilů. V současnosti nabízí ČEZ v regionu severních Čech elektromobilistům celkem 13 veřejných dobíjecích stanic (z toho 6 rychlodobíjecích).

V České republice je aktuálně registrováno téměř 2000 elektromobilů. Jen loni přibylo 400 vozů na elektrický pohon, letos zatím více než 200. Odhady dalšího vývoje hovoří v horizontu několika let o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu.

KFC

Síť restaurací KFC nabízí své služby ve více než 21 000 restauracích v 90 zemích světa. V České republice byla první restaurace KFC otevřena v roce 1994 ve Vodičkově ulici v Praze. I přes skutečnost, že na celém světě restaurace KFC nabízejí více než 400 různých produktů, základní nabídku tvoří kousky kuřete připravované podle tajného receptu Colonela Sanderse. V České republice má KFC k dnešnímu dni 87 restaurací.

Více informací na: www.kfc.cz

KFC naleznete na Facebooku pod KFCCR a na Instagramu KFC_CZ 

Skupina ČEZ

Skupina ČEZ je v rozvoji elektromobility aktivní od roku 2009. Primární aktivitou bylo od samého začátku budování a provoz veřejných dobíjecích stanic. Dnes jde o záběr mnohem širší, zahrnující obsluhu zákazníků ze segmentu retail (ČEZ Prodej) i servis pro klienty v sektoru firem, municipalit a krajů (ČEZ ESCO). Skupina ČEZ tak např. zajišťuje návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, elektrifikaci automobilových flotil, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení, pronájmy či prodeje elektromobilů nebo wallboxy a kabely pro dobíjení. Pro samosprávy ČEZ nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility v jednotlivých městech a regionech. Více na www.elektromobilita.cz