Napsali jsme

3. 2. 2016

První bezplatné linky s elektrobusy v Praze

Dva nové elektrobusy od českého výrobce SOR vyjely 3. 2. ráno na trasy pravidelných linek BB1 a BB2 spojující multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická na trase C v Praze 4. Jedná se o první elektrobusy nasazené do ostrého provozu v pražské hromadné dopravě, které mohou cestující využívat bezplatně. Elektrobusy slavnostně pokřtili a uvedli do provozu zástupci developerské a investiční společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti ARRIVA v rámci společného projektu směřujícímu ke snížení zatížení životního prostředí zejména ve městech. Cestující ocení kromě cestování zdarma i další benefity, mezi něž patří nízká hlučnost elektrobusu a zvýšení četnosti spojů.

12. 1. 2016

Balíky a dopisy doručí elektromobily

Praha, 12. ledna – Česká pošta se zapojila do projektu Elektromobilita Skupiny ČEZ. Dva elektromobily bude státní podnik testovat po dobu šesti měsíců. Určeny budou zejména pro doručování balíků a listovních zásilek.

25. 4. 2013

Na testech: Elektrobus u Temelína

Do jižních Čech dorazil první elektrobus. Testovací provoz mezi Elektrárnou Temelín a Týnem nad Vltavou je součástí ekologického projektu, který podporuje ČEZ.

22. 8. 2012

Dobíjecí stanice expandují: Na řadě je McDonald´s

Skupina ČEZ zvyšuje počet dobíjecích stanic pro elektromobily. Novou stanici otevřela ve středu 22. srpna u restaurace McDonald´s v Praze 6 na Evropské třídě. Jedná se vůbec o první dobíjecí stanici v síti restaurací na našem území.

18. 4. 2012

Ostrava má dobíjecí stanici pro elektromobily

Ve čtvrtek 5. dubna byla zprovozněna první ostravská stanice k dobíjení elektromobilů v barvách ČEZ. Jedná se o dvanáctou dobíjecí stanici, kterou společnost ČEZ otevřela v České republice.


Konfigurátor elektromobility